WEBSITEX5 a Google analytics problem
Autore: PIOTR Ż.Witam mam problem z Google Analitycs zakładka "Analytics w treści strony" pojawia się komunikat: "W tej konfiguracji pojawiły się problemy. Może to spowodować trudności z załadowaniem Analytics w treści strony. W Twojej witrynie nie jest ładowany kod Google ga.js. Jeśli używasz kodu śledzenia Google na własnych serwerach, nie jest on aktualizowany automatycznie i można nie zauważyć ważnych zmian. W Twojej witrynie nie znaleźliśmy fragmentu kodu śledzenia. Usługa Analytics w treści strony nie może zostać załadowana. Upewnij się, że śledzenie zostało prawidłowo zainstalowane. Jeśli fragment kodu znajduje się w osobnym pliku Javascript, należy samodzielnie sprawdzić, czy został on prawidłowo załadowany." próbowałem na przeglądarkach Firefox i Chrome. W Chrome wczytuje się strona a nad jej widokiem wyświetla się napis: "Odmowa dostępu. Spróbuj ponownie uruchomić nakładkę witryny z raportu. [Błąd: 20004]" W Firefoksie brak widoku strony. Pojawia się ona po kliknięciu przycisku:"wczytaj w pełnym widoku" (na dole ramki z komunikatem o błędzie) i też pojawia się pasek z błędem 20004. Kod mam poprawnie wklejony (przed tagiem zamykającym HEAD). Strona zrobiona za pomocą WEBSITEX5.10 Czy ktoś z Użytkowników tego programu miał podobne problemy?
Moja strona to: http://www.credo-outsourcing.pl/
Witaj Piotr,
Spróbuj umieścić kod śledzenia przed tagiem zamykającym </body>, zgodnie z informacją ze stron Google Analytics:
"Kod jest zaprojektowany w taki sposób, aby odczytywał dane ze strony po zakończeniu wczytywania całej jej treści. Z tego względu fragment powinien znajdować się tuż przed zamykającym tagiem </body> na stronie."
Pozdrawiam
Autore
Dziękuję
sprubuję i dam znać czy problem zniknął
Poadrawiam
Autore
Niestety nic to nie dało.
Co więcej po przeniesieniu kodu wtyczka do Chrome sugerowała umieszczenie tagu tam gdzie był wcześniej.
Autore
zrzut ekranu 1
Autore
zrzut ekranu 2
Witaj Piotr,
Nie sugeruj się informacjami z wtyczki. Kod powinien się znajdować przed tagiem zamykającym </body> i taką informację znajdziesz również na stronie Google Analytics.
Jeżeli kod śledzenia nie działa, to przyczyna leży w innym miejscu - np. jakieś dodatkowe skrypty JS powodują nieprawidłową pracę skryptu Analytics. Ewentualnie, używasz w przeglądarce jakiegoś dodatku, który blokuje skrypty JS.
Pozdrawiam
Autore
Witam
Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.
co do miejsca wklejenia kodu to wyczytałem na tej stronie:
https://support.google.com/analytics/answer/1008080?hl=pl
cytuję:
...Skopiuj i umieść fragment kodu
Po odszukaniu fragmentu kodu skopiuj go i wklej na swojej stronie internetowej tuż przed tagiem zamykającym </head> *. Jeśli strony w witrynie są generowane z szablonów, wstaw kod bezpośrednio przed tagiem zamykającym </head> w pliku zawierającym sekcję <head> . (Większość witryn korzysta z jednego pliku do obsługi wspólnych treści, więc umieszczanie fragmentu kodu na wszystkich stronach najprawdopodobniej nie będzie konieczne
Aby uzyskać najwyższą skuteczność we wszystkich przeglądarkach, sugerujemy umieszczenie innych skryptów w witrynie w jeden z następujących sposobów:
- przed fragmentem kodu śledzenia w sekcji <head> kodu HTML,
- za fragmentem kodu śledzenia i całą treścią strony (np. na dole treści HTML)...
Pozdrawiam
Witaj Piotr,
Miejsce umieszczenia kodu śledzenie nie ma znaczenia. Jeżeli śledzenie nie działa, niezależnie od miejsca w którym umieściłeś kod, to przyczyny problemów należy szukać w innym miejscu - tak jak pisałem poprzednio.
Pozdrawiam
Autore
Witam
tak zrozumiałem.
Napisałem tylko co wyczytałem - może też ktoś będzie szukał, dodam jeszcze:
....Manual Analytics zaleca umieszczanie kodu śledzącego jako ostatniego elementu przed zamykającym tagiem </body>. Zaletą takiego rozwiązania jest minimalny wpływ ewentualnego niepowodzenia z ładowaniem się Analytics na całość działania witryny. Wadą z kolei jest to, że jako ładowany ostatniej kolejności, kod śledzący jest również w ostatni w wykonywaniu przez przeglądarkę. Jeśli więc wcześniej w kodzie danej strony pojawi się jakiś fragment dokonujący np. przekierowania – jest duża szansa, iż odsłona tej strony nie zostanie przez Analytics zarejestrowana. Podobny scenariusz jest możliwy w momencie, kiedy sama strona ładuje się relatywnie długo i przed ukończeniem tego procesu użytkownik dokona jakiejś akcji (klik w link). Kod Analyticsa po prostu nie zdąży się wykonać....
ze strony: http://magiczne.seoisem.pl/instalacja-kodu-google-analytics/
poeksperymentuję trochę - jeżeli rozwiążę problem dam znać.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc