WebSite X5Help Center

 
Andrzej K.
Andrzej K.
User

Polskie płatności internetowe online  pl

Autor: Andrzej K.
Visitado 1153, Seguidores 1, Compartilhado 0  

Pytanie do użytkowników bo incomedia ma w d... temat. Czy komuś się udało zintegrować jakiś system płatności online z website x5? Mógłby ujawnić jak to zrobił, albo ma może namiary do kogoś kto potrafi to zrobić? Potrzebowałbym to w rozbudowywanym sklepie. Wiem, że Axel z Frnacji to robił dla wielu systemów z różnych krajów, ale polskich do tej pory nie zrobił żadnego.

Publicado em
5 RESPOSTAS
Łukasz M.
Łukasz M.
User

I mam takie pytanie z czystej ciekawości, bowiem moje doświadczenie podpowiada mi, że z tym może być różnie. Rozumiem, że swoich klientów uświadamiasz, że będą musieli ponosić koszty, z każdej jednej tranzakcji, tak? Nawet jak zaimplementujesz tę funkcjonalność. Dlaczego o to pytam? Bowiem ja już nieraz miałem taką sytuację, że po wdrożeniu całego projektu, klient dopiero sobie to uświadamiał, bowiem wcześniej myślał, że opłata za wdrożenie sklepu online pokrywa wszystko. I tak bez żadnych konsekwencji finansowych, będzie mógł sobie korzystać z platformy pokroju Przelewy24. Tak tylko pytam...

Ler mais
Publicado em de Łukasz M.
Andrzej K.
Andrzej K.
User
Autor

Przecież musi się zarejestrować w każdym z systemów płatności i dostaje cennik usługi: opłaty stałe, miesięczne, zmienne od transakcji, itp. zależnie od operatora. Wdrożyłeś już w jakimś sklepie przelewy24 czy innego operatora? Działa to bez problemów z website? Bo ja nawet zastanawiam się, żeby sklep zrobić na presto, magencie czy czymś podobnym, żeby skorzystać z gotowych modułów.

Ler mais
Publicado em de Andrzej K.
Łukasz M.
Łukasz M.
User

Widzę Andrzeju, że ten wątek polskich płatności, ciągle przewija się w Twych postach, zresztą już chyba kiedyś na ten temat rozmawialiśmy.

Owszem, może sięzarejestrować, ale niekoniecznie musi, zależy to od relacji prawnej pomiędzy operatorem, klientem a deweloperem. Merchantem nie musi być firma dla której stworzyłeś witrynę, może to być podmiot powiązany, ale to temat na inną rozmowę.

Problemem nie jest wdrożenie systemu płatności na stronę internetową, choćby z tego powodu, że dostajesz szczegółową instrukcję implementacji i wzorcowy serwis, bowiem leży to w interesie określonego operatora. Musisz spojrzeć na tę kwestię w szerszej perspektywie. Problemem, przynajmniej dla mnie, bowiem trochę nad tym siedziałem, była kwestia konserwacji i bezpieczeństwa określonego projektu w oparciu o moduł dedykowanej płatności elektronicznej. Tak jak mówię sama implementacja, jak poświęcisz określony czas, jest „projektem” jak każdy inny.

Na moje szczęście udało mi się po kilku tygodniach siedzenia przy próbie implementacji polskiej płatności, przekonać klienta do PayPal. Zaznaczam jednakże, że sklep nie był budowany na WSX5 czy CMS. Był tworzony od podstaw, dopiero jak przekonałem właścicieli do PayPal, przebudowałem go na WSX5. Tak jak pisałem wyżej, powód tego jest dość prosty, nie sprostałbym, ciągłej rewizji kodu, w kwestiach czy to bezpieczeństwa czy też funkcjonalności. Jednakże, gdy masz kogoś pod sobą, to możesz rozważać to rozwiązanie. Ponadto, w mojej ocenie, próba wdrożenia tego systemu, przez WSX5, nie jest dobrym pomysłem, bowiem, przy każdej aktualizacji dokonanej, przez Incomedię, będziesz musiał także dokonać rewizji kodu. Jednakże implementacja, przez CMS, ma o tyle sens, o ile operator odciąży Cię od przymusu czuwania nad kompatybilnością kodu, bowiem dostosuje go do platformy, na której sklep stoi. Wadą rzecz jasna, takiego rozwiązania jest, dajmy na to sytuacja, gdy np. P24 przestaje obsługiwać Twoją platformę, stąd też rozumiem, Twoją frustrację co do Incomedii, w kwestii zaniechania polskich płatności.

Gdybym był Tobą, w żadnym razie nie czekałbym na ruch ze strony Incomedii, bowiem o ile w ogóle rozważają wprowadzenie płatności lokalnych, to jest to melodia dalekiej przyszłości, i to pewnie tylko do kluczowych krajów, jak UK, Francja, czy też Niemcy. Nie sądzę, aby Polska była dla nich priorytetowym środowiskiem. Zwróć uwagę choćby na PayPal - funkcję płatności ratalnej, wprowadzili to chyba w 2020 czy 21. Owy wariant, jak mnie pamięć nie myli, nie był dostępny w macierzystym kraju producenta, był bodaj w US, UK itd., ale nie we Włoszech. Już sam ten fakt, powinien Ci uzmysłowić, jak płonne są nadzieje, wprowadzenia polskiej procedury. Najważniejszym chyba argumentem za oporem Incomedii, co do lokalnych płatności, jest nakład pracy, jaki musieliby wykonać, aby było to stabilne. Z prawniczego punktu widzenia, podpisanie umowy z takim P24 przez Incomedię, nie byłoby jakimś wielkim wyzwaniem, gdyż obie strony odnosiłyby z tego korzyść, szczególnie P24. Ale jak już Ci kiedyś pisałem, jest to niedorzeczna logika, bowiem zaraz pojawiłby się Andrzej K. z Cypru, Grecji, Rumunii, Czech itd. pragnący płatności lokalnej w jego kraju.

Ważną kwestią jest także moduł rozliczenia, pomiędzy Tobą a Twoim klientem. Jeżeli zdecydowałbyś się na próbę wdrożenia jakiegoś API na własną rękę, to tylko poprzez miesięczną/roczną subskrypcję, wraz z opłatą za samą implementację.

Ler mais
Publicado em de Łukasz M.
Andrzej K.
Andrzej K.
User
Autor

Z tego co czytałem na forum nie jest to wcale takie proste jak mówisz. Komuś podobno się udało tpay wdrożyć i właśnie od takich osób bym oczekiwał informacji. Takie wdrożenia robił wspomniany Axel z Francji ale pożegnał się z tym programem i forum właśnie z uwagi na tępogłowość producenta. Zresztą Promise też dał sobie spokój, a i ja zacząłem już się uczyć prestashop, bo tam bez problemu są moduły dedykowane operatorów. Ten program też mnie coraz bardziej irytuje (a jeszcze bardziej odpowiedzi włochów, że oni lepiej wiedzą czego ja potrzebuję), więc jak tylko opanuję prestę, to pewnie też się pożegnam, tylko szkoda zmarnowanych lat nauki programu który zdecydowanie jest w regresie (nawet dyrektywy omnibus nie wdrożyli).

Ler mais
Publicado em de Andrzej K.