WebSite X5Help Center

 
Łukasz M.
Łukasz M.
User

Sklep internetowy - Online shop  pl

Author: Łukasz M.
Visited 1902, Followers 1, Shared 0  

Witam mam pytanie odnośnie sklepu.

Więc tak umieściłem, opisałem i zrobiłem wszystko co trzeba z produktami, jeszcze tylko nie podłączyłem do bazy danych.

Jednak nie o tym.

Moja klientka chce mieć tak, że na stronie normalnej (tj. dostępnej dla wszystkich) jest jeden cennik produktów dla klienta indywidualnego. Odzielny zaś cennik chce mieć na "stronie ukrytej", do której dostęp będą miały tylko firmy które się zarejestrują na stronie.

Jak to zrobić?

O ile nie mam problemu ze zrobieniem sklepu "dostępnego dla wszystkich" to problem powstaje dla "strony ukrytej". Wiem, że niektóre strony można ukryć i podejrzewam że jest to do zrobienia.

Po prostu stworzę dwie strony, jedna dostępna dla wszystkich i druga ukryta, widoczna tylko po zarejstrowaniu się. W obu stronach umieszczę te same produkty tylko z innym cennikiem.

Wiem, że jest element który można wrzucić na stronę to jest "Login and logout" ale ona chce aby tylko zarejstrowani klienci to jest firmy miały dostęp do odrębnego cennika.

W elemencie "Login and logout" jest tylko pole do zalogowania się i wylogowania a gdzie jest pole "Zarejestruj się"?

Pokażę może o co mi chodzi:

Strona:

https://www.theperfumeshop.com/

A tu panel logowania:

Dziękuję za pomoc.

Posted on the
4 ANSWERS - 2 USEFUL
Bogdan P.
Bogdan P.
User

To trzeba zrobić tak jak na tej stronie:  http://test.gimnazjumfizyka.pl/

A jak to zrobić jest opisane w podręczniku użytkownika od strony 161.

Read more
Posted on the from Bogdan P.
Łukasz M.
Łukasz M.
User
Author

Dzieki Bogdan za odpowiedź.

jak rozumiem to ta część podrecznika ”...

Oto polecenia służące do definiowania nowego użytkownika:

Nazwa / Nazwisko: Tu podaje się imię i nazwisko użytkownika, który ma mieć w tej witrynie dostęp do strony chronionej hasłem.Adres e-mail: Tu należy podać adres e-mail, którego użytkownik będzie używał w celu wyświetlenia stron chronionych hasłem. Hasło: Tu podaje się hasło, którego nowy użytkownik będzie używał w celu uzyskania dostępu do stron chronionych hasłem. Gdy ma miejsce Ręczna rejestracja, wtedy w celu wygenerowania 8 znakowego losowego hasła (litery i cyfry) wystarczy kliknąć ikonę kłódki. Potem można je zmienić. Gdy ma miejsce Automatyczna rejestracja, wtedy hasło wybiera sam użytkownik podczas rejestracji. Dla bezpieczeństwa podczas pisania jest maskowane. W obu przypadkach hasło można wysłać użytkowi (na przykład, gdy zapomni) ze zdalnego Panelu sterowania...”

mam w związku z tym pytanie

Czy jak zarejestrowany użytkownik na przykład zapomni hasła to osoba obsługująca dany sklep musi mu to hasło wyslac ”ręcznie” czy tez jakoś z automatu hasło jest mu wysyłane bez ingerencji operatora sklepu?

Czy orientuje sie ktoś jak wygląda i czy jest możliwa, integracja sklepu WSX5 z płatnościami ”Przelewy24”?

Read more
Posted on the from Łukasz M.
Andrzej K.
Andrzej K.
User

Co do integracji z przelewy24 czy innymi polskimi płatnościami to zerknij sobie na wątki np. https://helpcenter.websitex5.com/pl/szukaj/Przelewy24%20

bo jest to jednak poruszane co jakiś czas.

Na razie konkretów praktycznie brak, choc osobiście liczę, że w tym wątku https://helpcenter.websitex5.com/en/post/211527 może uda się coś zdziałać, bo Paul M. mocno się udziela w sprawie integracji płatności innych operatorów niż jedyne słuszne. Producent programu delikatnie mówiąc ma to w d...

Read more
Posted on the from Andrzej K.
Łukasz M.
Łukasz M.
User
Author

Z tego co wyczytalem z dokumentacji Przelewy24 i mojej znajomosci WSX5 to mozna to zrobic tylko teraz na dwa sposoby.

1. To podlinkowanie odzielnie każdego produktu oddzielnie przez wygenerowany w panelu klienta Przelewy24 - sposób ten jednak pozwala na ominiecie całego procesu platnosci przez WSX5. Bowiem przez ten link jestes kierowany do podstrony platnosci Przelewy24. Czyli niejako masz produkt, opis, przycisk ”Kup teraz”  podlinkowany. Wada tego jest taka, że musisz kupowac każdy tylko produkt oddzielnie (!) co jest mega slabe.

2. To stworzenie calego wirtualnego koszyka na platformie Przelewy24 z podlinkowaniem produktow.

Chyba, że ktoś ma inne pomysły?

Read more
Posted on the from Łukasz M.