WebSite X5Help Center

 
Bogdan P.
Bogdan P.
User

Update Protection  pl

Auteur : Bogdan P.
Visité 369, Followers 1, Partagé 0  

Wiadomość z Incomedia.

Otrzymałem taką wiadomość od Incomedia w sprawie przedłużenia UP. Termin opłaconej licencji upływa z dniem 18.10.2019 rok. Proszę Promise o wyjaśnienie co znaczy zaznaczony wpis, że jeszcze tylko kilka dni będę mógł skorzystać ze zniżki 50%. Przecież ewentualne zapłacenie np. 10.10.2019r jeszcze przed upływem wygaśnięcia licencji wg. mnie uprawnia mnie do zniżki 50%. Chyba, że dla Incomedi miesiąc to kilka dni.  

Posté le
6 RéPONSES - 1 UTILES
Andrzej K.
Andrzej K.
User
Meilleur utilisateur du mois PL

To tylko taki chwyt marketingowy - to oznacza cały okres do wygaśnięcia licencji. Pamiętaj tylko, ze decydując się na update protection nie dostajesz darmowego hostingu, ani oddzielnej dodatkowej licencji na przedłużony okres - to kolejny chwyt marketingowy, o którym nie mówią. Ja miałem potem przez to problem, bo musiałem anulować zakup 50% i wolałem kupić z rabatem 40%, ale za to z dodatkowym nr licencji i darmowym hostingiem.

Lire plus
Posté le de Andrzej K.
Bogdan P.
Bogdan P.
User
Auteur

Andrzej K Ty to nazywasz chwytem marketingowym a ja myślę, że jest to oszustwo lub naciąganie klientów poprzez brak dokładnych wyjaśnień w sprawach zakupów. Nie dość, że takie kupowanie updata protection jest kupowaniem kota w worku, to w dodatku np: w tym roku nic ciekawego się nie pojawiło w programie. Ja nie mówię, że nie było uaktualnień ale nic ciekawego się nie pojawiło. Zastanawiam się czy dokonywać przedłużenia update protection ponieważ nie mam najmniejszego pojęcia za co zapłacę. Wcześniej miałem przynajmniej okazję zobaczenia nowej wersji programu i albo akceptowałem jej zakup lub nie. W ramach update protection została również podniesiona jego cena. Pisanie, że jeżeli kupi się przedłużenie to zaoszczędzisz 50% i uaktualnienia będziesz miał za darmo. Zwykła ściema dla inteligentnych inaczej. Przecież te uaktualnienia zostały już z góry zapłacone i od tego momentu nie są za darmo. W tym roku jednak noszę się z zamiarem nie przdłużania tej wątpliwej usługi.

Lire plus
Posté le de Bogdan P.
Waldemar Ż.
Waldemar Ż.
User

Bogdan P. Dokładnie jest tak jak mówisz. Polityka Update Protection tutaj wygląda tak, że Incomedia pobiera zapłatę z góry ale jeszcze nie wiadomo za co. Jeśli kupując program z wadami, trzeba później za je naprawienie zapłacić, to chyba jest coś tutaj niezgodnego z prawem, np. źle działająe menu, jeśli nie zapłacę z góry 50% ceny programu, to znaczy, że kupiłem produkt wadliwy i za usunięcie wady muszę zapłacić 50% ceny produktu ? Czyli kupuję w sklepie monitor do komputera a w domu okazuje się, że jest wada, bo np. nie działają ustawienia monitora, i teraz idę do sklepu i żeby mi to naprawili muszę zapłacić dodatkowe 50% ceny monitora ?

Przez ostatni rok oprócz naprawy tego oprogramowania, nie pojawiło się nic, co miałoby wpływ na funkcjonalność. I tak, za pojawiające się dodatki, trzeba dopłacić. Czyli 50% za rok, plus dodatkowe koszty za dodatki. 

Pytanie zasadnicze, co to jest opłata za Update Protection i w jaki sposób jest ona naliczana ?

Lire plus
Posté le de Waldemar Ż.
Tom G.
Tom G.
User

Ja płaciłem za wersję 17.1.2, która skończyła się na tydzień przed pojawieniem się wersji 2019.1. Miałem szczęście, gdyż 50% zniżki ważne jest do kilku tygodni po wygaśnięciu poprzedniej, zapłaconej "update protection". W międzyczasie mogłem się dowiedzieć co wersja 2019.1 przynosi nowego. Okazało się, że oprócz zmiany wyglądu, przktycznie nic. Zdecydowałem, że kupię nową UP, gdy zmieni się e-commerce na coś porównywalnego z innymi dostępnymi programami. Tak więc zostałem z wersją 17.1.2 na nie wiem jak długo...

Cały czas Incomedia przysyła mi maile z propozycją kupna nowszej wersji z 10% zniżką:

                     

Od czasu do czasu proponują mi 40% zniżki. Ale i tak czekam...

Lire plus
Posté le de Tom G.
Andrzej K.
Andrzej K.
User
Meilleur utilisateur du mois PL

Dla mnie chwyty marketingowe to odpowiednik oszustwa. Ja im swoje w tamtym roku napisałem czego oczekuję w ramach update

https://helpcenter.websitex5.com/fr/post/201840

Z tego zrealizowali jeden punkt i pewnie nic więcej nie zrobią więc nie ma sensu w tym roku tego przedłużać. A jak będzie coś fajnego to poczekam na jakąś promocję i wtedy przedłużę.

Lire plus
Posté le de Andrzej K.
Łukasz M.
Łukasz M.
User

Generalnie nie ma co obwiniać Incomedii. Jak już Andrzej wspomniał, to zwykły zabieg marketingowy. Weźmy przykład platform CMSowych jak Divi czy Elementor. Elementor mówi wprost, jak chcesz mieć pełną funkcjonalność naszej platformy - płać co roku. Divi ma podejrzewam taką samą politykę co Incomedia, płać raz ale za oprogramowanie w stanie ”tu i teraz”. Co będzie później to w momencie zapłaty jest póki co nieistotne. Zwykle jest rok obrotowy i co owy należy się opłata. Adobe  prowadzi też roczną politykę usługi, ośmielę się stwierdzić, iż większość firm z tego sektora taką politykę prowadzi. 

@Tomek

Pod pewnymi względami strategia ”czekania” jest dość ryzykowna. Miałem sytuację z jednym, jak dobrze pamiętam, projektem gdzie po aktualizacji, projekt w pewnych miejscach wykazywał zmiany, delikatnie rzecz ujmując, po zaktualizowaniu go do wyższej wersji. Wydaje mi się, że jak, dajmy na to, ktoś kupuje ver.15 i pózniej zaktualizuje do ver. 18 to może być problem. Jasne, można przyjąć, że bedziemy sobie obsługiwali różne projekty w różnych wersjach WSX5 ale w mojej ocenie jest to dyskusyjna sprawa w aspekcie funkcjonalnosci.

Lire plus
Posté le de Łukasz M.