WebSite X5Help Center

 
Łukasz M.
Łukasz M.
User

SEO  pl

Auteur : Łukasz M.
Visité 249, Followers 1, Partagé 0  

Witam, 

mam takie pytanie generalnej natury, jaka jest skuteczność pozycjonowania witryn zbudowanych w WSX5?

Nie mam tu na myśli tego , że "strona pojawia się w Google", bowiem każda wybudowana strona internetowa poprzez WSX5 pojawia się w Google po pewnym czasie, bez jakichś skomplikowanych działań pozycjonowania. Zastanawia mnie bardziej fakt, czy jest szansa z poziomu samego WSX5 konkurować z firmami zajmującymi się pozycjonowaniem sensu stricto czy przynajmniej znacząco i realnie podnosić witryny w pozycjach Google. Moja wiedza w zakresie pozycjonowania jest znikoma ale zadam sobie trud jej poszerzenia gdy WSX5 daje takie możliwości. Wiem, że temat jest obszerny i szukałem także na nieoficjalnym forum ale mam wrażenie, że tematy pozycjonowania podnoszone przez Użytkowników to tak trochę błądzenie po omacku.

Dzięki za jakąś konstruktywną odpowiedź.

Posté le
7 RéPONSES - 4 UTILE
Andrzej K.
Andrzej K.
User
Meilleur utilisateur du mois PL

Tu akurat muszę pochwalić ten program. Jest on zupełnie nieźle przygotowany do pozycjonowania, może galerie ciut gorzej (brak znacznika alt), obrazki, tekst, tytuły, właściwości stron super (pod warunkiem uzupełnienia pół typu opisy, itp.).

Jako przykład strona www.blachmetal.pl - firmy metalowej, którą robię od jej powstania w website x5 i którą nie jest pozycjonowana w żaden inny sposób.

Albo strona www.szynszyle24.pl - obecnie zawieszona, ale mimo wszystko na podstawowe frazy jest wyżej w Google niż pozycjonowana przez "profesjonalną" firmę inna strona z branży.

Lire plus
Posté le de Andrzej K.
Łukasz M.
Łukasz M.
User
Auteur

Czyli Andrzej pozycjonujesz te strony tylko z poziomu programu? Problem u mnie jest taki, że w moich stronach mam zwykle bardzo dużo grafik. Z tego co wiem to do pozycjonowania obrazów podchodzi sie w nieco inny sposob. Mowisz, ze w Twoim przypadku obrazy sie gorzej pozycjonują?

Lire plus
Posté le de Łukasz M.
Klaus G.
Klaus G.
User

Hallo Łukasz M.

wenn die Keywords gut gewählt sind, wenn die Desscription gut geschrieben ist, wenn Bildoptimierung passt usw.

Wenn alle Metas passen dann kannst du dich gut positionieren.

Vorrausgesetzt du hast die sitemap.xml bei Google eingereicht, du hast in Google MyBusiness alles gut eingestellt, dann kannst du relstiv weit oben sein.

Gutes SEO ist das A und O für Webseiten. Hier https://seorch.de/ kannst du nachschauen was wo noch fehlt oder geändert werden sollte.

Gruß

MCMACMASTER

Witam Łukasz M.

jeśli słowa kluczowe są dobrze wybrane, jeśli opis jest dobrze napisany, jeśli optymalizacja obrazu pasuje itp.

Jeśli wszystkie meta pasują, możesz dobrze ustawić się.

Zakładając, że przesłałeś plik sitemap.xml do Google, dobrze dostosowałeś się w Google MyBusiness, możesz być stosunkowo wysoko.

Dobre SEO to alfa i omega stron internetowych. Tutaj możesz https://seorch.de/ zobaczyć, czego jeszcze brakuje lub należy zmienić.

powitanie

MCMACMASTER

Lire plus
Posté le de Klaus G.
Andrzej K.
Andrzej K.
User
Meilleur utilisateur du mois PL

Obrazy wstawiane jako obiekt obraz pozycjonują się świetnie jak uzupełnisz oba opisy. Obrazy z galerii nieco gorzej bo program nie wstawia opisu alt (patrz https://helpcenter.websitex5.com/fr/post/217626), ale można go ewentualnie uzupełnić ręcznie po eksporcie strony na dysk (sporo pracy niepotrzebnej przez zaniedbanie producenta programu). Tak jak pisał Klaus G. - dobry opis ze słowami kluczowymi, nazwy obrazów pod słowa kluczowe plus ich opisy, częste aktualizacje i naprawdę można wysoko zajść - wspomniana strona Blachmetal ma niecałe 3 lata i jest dużo wyżej na sporo fraz niż firmy, które się pozycjonują przez firmy pozycjonujące i mają wieloletnią historię strony.

Lire plus
Posté le de Andrzej K.
Łukasz M.
Łukasz M.
User
Auteur

Wspomniana Blachmetal wyskoczyla mi po frazach "blachy" ""Leżajsk" dość wysoko na drugiej pozycji, więc całkiem nieźle. W ogóle zastanawia mnie czy bawić się na poważnie z tym tematem. Bowiem to niekończąca się robota co do optymalizacji, i jak nie masz zasobów ludzkich to ciężka sprawa do ogarniecia samemu, przy znacznej liczbie klientów. Tym bardziej, że wiele moich wytryn ma sporo różnorakiej grafiki, a z tego co mówisz "alty" trzeba robic "ręcznie" po eksporcie.

Lire plus
Posté le de Łukasz M.
Łukasz M.
Łukasz M.
User
Auteur

*drugiej stronie

Lire plus
Posté le de Łukasz M.
Andrzej K.
Andrzej K.
User
Meilleur utilisateur du mois PL

Łatwe to nie jest ale po roku daje efekty :)

Wpisz skrzynki ocynkowane, tabliczki ocynkowane, tace ocynkowane, potykacze metalowe, wyroby z blachy - pozycje całkiem niezłe, nawet pierwsze niektóre. Bez zapleczy, portali społecznościowych, itp.

Masz np. satysfakcję że sam to zrobiłeś a co najważniejsze płacenie co miesiac 300, 500 czy 1000 zł wcale nie da lepszych efektów. Grafiki opisujesz wstawiając w programie, ale nie jest niezbędny, tekst że słowami kluczowymi obok też zrobi robotę.

Ja jestem samoukiem w kwestii seo ale teraz przynajmniej wiem z czym to się je. Pomyśl sobie że dużo firm płaci za pozycjonowanie firmom co miesiąc które naprawdę nic nie robią poza wystawieniem faktur i lepiej nie dołączaj do ich grona.

Lire plus
Posté le de Andrzej K.